Opaska Sea-Band – niefarmakologiczny sposób na poranne nudności i chorobę lokomocyjną Twojego dziecka!

Coraz częściej szukamy alternatywnych metod leczenia lub łagodzenia pewnych dolegliwości. Dotyczy to zwykle kobiet w ciąży i dzieci, gdyż w obu tych grupach wiele tradycyjnych leków jest przeciwwskazanych. Produktem, na który wszystkie ciężarne oraz mamy powinny skierować swoją uwagę, jest Opaska na mdłości Sea-Band. Ten niepozorny z wyglądu przedmiot dzięki akupresurze łagodzi poranne mdłości, a także nudności towarzyszące chorobie lokomocyjnej u dzieci.

Punkt P6

Akupresura i akupunktura to tradycyjne lecznicze techniki wykorzystywane w medycynie chińskiej przez całe tysiąclecia! Poddawanie określonych punktów na ciele stymulacji pozwala osiągnąć efekt terapeutyczny. Wśród punktów akupunkturowych znajduje się również taki, którego ucisk niweluje nudności i wymioty. Jest to punkt P6 (Neiguan) – zlokalizowany powyżej nadgarstka po wewnętrznej stronie przedramienia między dwoma ścięgnami. Według nauk tradycyjnej chińskiej medycyny znajduje się on na meridianie osierdzia (meridian jest niewidocznym kanałem, po którym przepływa energia Chi), który połączony jest m.in. z układem nerwowym i układem krążenia. Wysoka skuteczność tej techniki została zaadaptowana przez medycynę zachodnią i dokładnie przeanalizowana. Liczne testy kliniczne poświęcono wykorzystaniu opasek akupresurowych Sea-Band w łagodzeniu porannych mdłości oraz objawów choroby lokomocyjnej u dzieci.

Poranne mdłości u kobiet w ciąży

Nieprzyjemności związane z tzw. porannymi mdłościami dotykają 80% ciężarnych. Na wstępie trzeba powiedzieć, że nudności i wymioty są w przypadku wielu kobiet bardzo uciążliwe i – mimo nazwy – wcale nie pojawiają się wyłącznie w godzinach porannych, mogą występować niezależnie od pory dnia. Silne mdłości znacznie utrudniają normalne funkcjonowanie, a w skrajnych przypadkach nasilone wymioty mogą przyczynić się do odwodnienia, które jest wskazaniem do hospitalizacji. Dolegliwości ze strony układu pokarmowego pojawiają się zwykle około 5.-10. tygodnia ciąży i ustępują około 20.-22., choć niektóre kobiety męczą się z nimi aż do dnia rozwiązania.

Sea-band dla dzieci

Czy opaska Sea-Band zmniejsza mdłości u kobiet w ciąży?

Mimo że akupresura punktu Neiguan jest z powodzeniem praktykowana od setek lat, co właściwie rozstrzyga kwestię jej skuteczności, to lekarze w Ameryce i Europie od ponad dwóch dekad badają zasadność i bezpieczeństwo stosowania opasek na mdłości u kobiet w ciąży i u dzieci cierpiących z powodu choroby lokomocyjnej. Prowadzone badania miały różny zasięg, a wiele z nich było randomizowanymi próbami klinicznymi z grupą kontrolną i podwójnie ślepą próbą. Wyniki tych wszystkich badań można uogólnić, stwierdzając, że opaska Sea-Band rzeczywiście działa. W zależności od stosowanej metodologii badań i wielkości grupy kontrolnej skuteczność akupresury punktu P6 wskazywano na poziomie 50-70%. Ponadto udowodniono, że oprócz niwelowania nasilenia dolegliwości, opaska pomaga skrócić czas ich trwania. O tym, jak poważne były to badania, świadczy fakt, że ich wyniki publikowano w najbardziej prestiżowych medycznych czasopismach m.in. w The Lancet, Journal of the Royal Society of Medicine oraz Journal of the American Society of Obstetricians&Gynaecologists.

Opaska Sea-Band w Polsce

Zagadnienie skuteczności opasek na mdłości badane było również w naszym kraju. W warszawskim Szpitalu Bielańskim w 2014 roku zorganizowano dwumiesięczną próbę wśród pacjentek skarżących się na nudności i wymioty. Badanie objęło 31 kobiet w wieku od 28 do 44 lat (stopień zaawansowania ciąży 6.-14. tydzień), co należy podkreślić, nasilenie objawów u każdej z nich było na znacznym poziomie, ponadto badane nie stosowały dodatkowych form leczenia porannych mdłości. Każda z pań przez tydzień nosiła opaskę Sea-Band dla dorosłych, a swoje spostrzeżenia odnośnie do zmian w nasileniu nudności zapisywała w specjalnym kwestionariuszu. Końcowe wnioski były jednoznaczne – u ponad 60% badanych kobiet w ciągu tygodnia nastąpiło znaczne zmniejszenie dolegliwości lub ich całkowite ustąpienie. Polskie badania były o tyle unikatowe, iż wykazały, że opaski działają nie tylko w przypadku łagodnych i umiarkowanych nudności, ale także przy ich znacznym nasileniu!

Choroba lokomocyjna u dzieci

Akupresura punktu P6 znajduje zastosowanie w łagodzeniu mdłości i wymiotów u kobiet w ciąży, drugą grupę beneficjentów tej metody leczniczej stanowią dzieci cierpiące na chorobę lokomocyjną. Jest to dość powszechna dolegliwość, objawia się dyskomfortem, zawrotami głowy, nudnościami oraz wymiotami występującymi podczas podróżowania różnymi środkami transportu. Zwykle w celu powstrzymania ataku choroby lokomocyjnej stosuje się leki syntetyczne lub na bazie imbiru. Metoda farmakologiczna jest skuteczna, o ile lek zostanie podany odpowiednio wcześnie. To stanowi znaczącą różnicę między środkami farmakologicznymi a opaskami Sea-Band, które zachowują swoją skuteczność również w sytuacji, gdy zostaną założone już po pojawieniu się początkowych symptomów choroby lokomocyjnej, zwykle zaczynają działać już po 2-5 minutach. Skuteczność opaski na mdłości można zwiększyć, stosując się do kilku zasad – dziecko powinno siedzieć twarzą do kierunku jazdy, w miarę możliwości mieć dostęp do świeżego powietrza, a przed podróżą nie powinno pić gazowanych napojów oraz jeść ciężkostrawnych potraw.

Opaska na mdłości Sea-Band – zalety

Największym atutem opaski Sea-Band jest… jej skuteczność potwierdzona nie jedną, a wieloma próbami klinicznymi! Dobrze udokumentowane efekty wśród kobiet w ciąży oraz wśród dzieci z chorobą lokomocyjną pozwalają jednoznacznie stwierdzić, że opaska na mdłości to produkt, który jest godny polecenia! Mówią o tym nie tylko zadowoleni użytkownicy, ale także farmaceuci oraz lekarze. Oprócz wysokiej skuteczności badania kliniczne udowodniły bezpieczeństwo stosowania opaski wśród ciężarnych i dzieci powyżej 3. roku życia oraz brak działań niepożądanych, które mogą pojawiać się w trakcie leczenia farmakologicznego choroby lokomocyjnej. Co więcej, u kobiet w ciąży ze względu na przeciwwskazania w kwestii stosowania leków opaska Sea-Band może być jedynym rozwiązaniem. Na koniec warto wspomnieć o technicznej stronie wyrobu. Opaska jest bardzo wygodna, a jej trwałość, przy właściwym użytkowaniu, liczona jest w latach. Nadaje się do prania, więc utrzymanie jej w czystości nie sprawia żadnych problemów.

Czy warto zainwestować w opaski Sea-Band? Tak! Głównym powodem jest potwierdzona skuteczność produktu oraz brak skutków ubocznych jego stosowania. Zarówno w przypadku dzieci, jak i kobiet w ciąży opaska na mdłości pozwala z bardzo dobrym skutkiem zastąpić środki farmakologiczne, które nie są obojętne dla organizmu! Ważnym aspektem jest także to, że oryginalna angielska opaska Sea-Band może służyć przez wiele lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.