Ubranka dla niemowlaka – ABC kupowania

Wydawać by się mogło, że kupowanie ubranek dla nowo narodzonego dziecka to proste i przyjemne doświadczenie. O ile z tym drugim mogę się zgodzić, o tyle pierwsze wcale takie proste nie jest. Chyba że pamiętamy o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym potem oszczędzimy sporo czasu i nerwów, zwłaszcza dziecka. Co wziąć pod uwagę, robiąc zakupy?

Stawiaj na dobrą jakość – zawsze

Niech nie przemawiają do Ciebie argumenty, że dziecko zaraz z ubranka wyrośnie. Owszem, jednak do tego czasu powinna nosić te, wykonane z wysokiej jakości materiału z takimiż samymi wykończeniami. Mowa tutaj o napach i guziczkach, które pozwolą zapiąć body czy pajaca, ale również o zamkach błyskawicznych, czy innego rodzaju zapięciach. Materiał, z którego wykonane jest ubranko powinien oddychać, być miły w zetknięciu z delikatną skórą dziecka oaz nie uczulać.

Body? Tak, ale jakie?

Dziecko bardzo dużo czasu spędzi w body i to jest dla niego najwygodniejsze ubranko. Powinno być wygodne również dla mamy dziecka i każdej innej osoby, której przyjdzie przewijać maluszka. Najlepiej, jeśli jest zapinane na napy nie tylko w kroku, ale również na brzuszku, w sposób kopertowy. To oszczędzi sporo stresu, zwłaszcza na początku – przekładanie ubranka przez główkę dziecka wcale nie należy do najłatwiejszych czynności.

Zwracaj uwagę na metki

Najlepiej, jeśli ich w ogóle nie ma, a treść nadrukowana jest na wewnętrznej stronie ubranka. W ostateczności mogą się one znajdować na zewnątrz. Wszystko po to, aby nie drażnić skóry maluszka niepotrzebnymi, wystającymi materiałami.

Polskie jest dobre

Mowa tutaj oczywiście o polskich producentach – ich ubranka są wykonane z dobrej jakości materiałów, dodatkowo nie rozciągają się i nie tracą koloru, mimo prania w wysokich temperaturach – jednym słowem – są idealne. Owszem, sporo kosztują, ale są to dobrze wydane pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.