Jak dbać o niemowlaka latem?

Wysoka temperatura i mocno operujące słońce, mogą być niebezpieczne dla niemowlaka. Z tego powodu, w tym okresie należy szczególnie dbać o to, aby maleństwo się nie przegrzało, pampersy go nie odparzyły, a jego skóra nie została poparzona. Latem należy troszczyć się więc nie tylko o odpowiedni ubiór niemowlaka, u którego jak wiadomo, termoregulacja nie działa jeszcze tak, jak powinna, ale również o jego skórę, ponieważ jest ona niezwykle delikatna. Jak dbać o niemowlaka latem? Podpowiadamy.

Jak ubierać noworodka latem?

Chociaż lato sprzyja spacerom, to warto dobierać porę takiej przechadzki w taki sposób, aby słońce nie świeciło zbyt mocno, a temperatura nie była zbyt wysoka. Dlatego, kiedy słupki rtęci pokazują powyżej 25 stopni, lepiej nie wychodzić z niemowlakiem na zewnątrz w godzinach okołopołudniowych, a więc między 11:00 a 15:00. Istotny jest również ubiór maleństwa. Warto zainwestować w pampersy, które posiadają otoczkę wykonaną z naturalnego materiału, dzięki czemu nie odparzają delikatnej skóry dziecka. 

Jeśli chodzi o ubiór, w ciepłe dni wystarczy ubrać bobasowi body z krótkim rękawem wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów i ewentualnie w razie potrzeby przykryć go pieluszką lub otulaczem. Na głowę z kolei można nałożyć delikatną, cienką czapeczkę, która będzie chroniła przed słońcem. Żeby sprawdzić, czy dziecku jest zimno lub ciepło, należy dotknąć jego karku. 

Jakie pampersy wybrać dla niemowlaka na lato?

Latem warto stosować pampersy, które wykonane są z oddychających materiałów. Pamiętajmy również, by dość często je zmieniać, aby nie doprowadzić do odparzeń. Jeżeli tylko jest taka możliwość, dobrze jest pozwolić maluchowi nieco przewietrzyć pupę, a więc zostawiać go na pewien czas bez ubranego pampersa. Jeżeli już dojdzie do odparzeń, należy smarować takie okolice specjalnym kremem dla dzieci.

Jak dbać o skórę niemowlaka latem?

Skóra niemowlaka jest bardzo cienka i produkuje jeszcze niewiele melaniny, a więc barwnika odpowiedzialnego za naturalną ochronę przed słońcem. Dlatego wychodząc na spacer, należy posmarować wszystkie odkryte części ciała malucha kremem z bardzo wysokim filtrem, przeznaczonym dla noworodków. Należy go nakładać nawet wtedy, kiedy spacerujemy w cieniu i aplikować co jakiś czas. Powinien być to produkt hipoalergiczny o sprawdzonym składzie, który nie wywoła u maleństwa reakcji alergicznych. Warto chronić niemowlaka również przed komarami i innymi owadami, wykorzystując w tym celu specjalne preparaty dedykowane takim maleństwom, a także siatki ochronne na wózek. O skórę malucha powinniśmy dbać nie tylko wykorzystując odpowiednie, oddychające pampersy, ale także niektóre kosmetyki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.