Jakie zastosowanie ma zasypka dla dzieci?

Zasypka dla dzieci to produkt znany i wykorzystywany od wielu lat. Już nasze mamy i babcie używały go do pielęgnacji skóry niemowląt. Ze względu na właściwości zasypki dla dzieci, do których zalicza się absorpcję wilgoci, łagodzenie podrażnień czy pochłanianie brzydkich zapachów, a także zapobieganie odparzeniom i obcieraniu, może być ona wykorzystana nie tylko w pielęgnacji skóry maluchów, ale również w wielu innych przypadkach. Jakie zastosowanie ma ten produkt? Podpowiadamy.

Zasypka dla dzieci do pielęgnacji skóry niemowląt

Zasypka dla dzieci została stworzona po to, aby chronić delikatną skórę niemowląt przed odparzeniami, a także negatywnym wpływem wilgoci i innych czynników. Z tego powodu, produkt ten najczęściej wykorzystywany jest przez opiekunów w momencie kiedy zmieniają pieluszkę lub po wieczornej kąpieli maluszka. Wówczas zasypka dla dzieci wchłania nadmiar wilgoci i zabezpiecza delikatną skórę przed otarciami, a także odparzeniami pieluszkowymi.

Wybierając taki kosmetyk, należy zwrócić uwagę na jego skład, aby nie zawierał on substancji, które potencjalnie mogłyby negatywnie wpłynąć na skórę maleństwa, powodując jej podrażnienie lub reakcje alergiczne. Dlatego na etykietach warto szukać rekomendacji wydanej przez Instytut Matki i Dziecka. Podczas stosowania zasypki u niemowlęcia, warto zwrócić uwagę również, aby nie gromadziła się ona w fałdach skórnych.

Zasypka dla dzieci jako suchy szampon

Ze względu na właściwości zasypki, do których zalicza się absorbowanie wilgoci, produkt ten bardzo często wykorzystywany jest przez osoby dorosłe, zwłaszcza przez kobiety, które w danym momencie nie mogą umyć włosów i nie posiadają suchego szamponu do włosów. Zasypka dla dzieci zadziała doskonale w zastępstwie suchego szamponu. Wystarczy nanieść jej odrobinę na skalp, a następnie dobrze wmasować. Brunetki powinny szczególnie uważać z ilością wysypanego produktu, aby nie odznaczał się on na włosach. 

Zasypka dla dzieci na otarcia

Zasypka dla dzieci wykorzystywana jest przez dorosłych również w okresie letnim, kiedy na skórze niektórych osób pojawiają się otarcia i odparzenia. Zabezpieczając newralgiczne miejsca przy użyciu tego produktu, minimalizujemy ryzyko powstawania bolesnych odparzeń. Puder dla dzieci można zastosować również na stopach, aby zmniejszać tarcie, na przykład podczas stosowania nowych butów. Poza tym produkt ten ma właściwości łagodzące i wspomaga gojenie, dlatego można go wykorzystywać również wtedy, kiedy już pojawiły się otarcia na naszej skórze i chcemy je zabezpieczyć.

Zasypka dla dzieci jako zamiennik kosmetyków

Wiele kobiet wykorzystuje zasypkę dla dzieci po to, aby móc zrealizować pewne triki kosmetyczne. W awaryjnych sytuacjach produkt ten może zastąpić puder. Należy jednak pamiętać, aby nakładać go w niewielkiej ilości, ponieważ zawiera on talk, który może zapychać pory i powodować niedoskonałości, a poza tym zasypka ma biały kolor, przez co użyta w zbyt dużej ilości będzie wyglądała na twarzy nieestetycznie. Niektóre kobiety zasypkę dla dzieci wykorzystują również zamiast bazy pod cień do powiek, a także, aby uzyskać efekt pogrubienia, osypując rzęsy zasypką przed ich tuszowaniem. Produkt ten można wykorzystywać również jako naturalny dezodorant oraz podczas depilacji ciała woskiem, aby zwiększyć przyczepność i złagodzić podrażnienia po takim zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.