Wybieramy kapcie do przedszkola – na co zwrócić uwagę?

Gdy nasza pociecha zaczyna chodzić do przedszkola musimy koniecznie wyposażyć ją w kilka niezbędnych akcesoriów. Jednym z nich są bez wątpienia kapcie. Ich wybór jest ważny, ponieważ odpowiada za komfort malucha. Czym się kierować przy ich zakupie? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można poniżej.

Kapcie do przedszkola – co warto o nich wiedzieć?

Kapcie są niezbędnym elementem przedszkolnej wyprawki. Najważniejszym kryterium ich wyboru powinna być wygoda. Wiek przedszkolny to dla dzieci okres intensywnego ruchu. Obuwie powinno być dobrane tak, aby nie zakłócało naturalnego toku rozwoju dziecka. Ma ono zapewnić stopom optymalny rozwój mięśni i stawów.

Decydując się na zakup kapci do przedszkola należy wziąć pod uwagę warunki tam panujące, a także formalne wymogi. Najważniejsze jest jednak, by były one neutralne dla stóp. Ich głównym zadaniem jest ochrona. Powinny one zapewniać ciepło, a także chronić przed skaleczeniami. Duży wybór kapci znaleźć można wyszukując w Google frazę kapcie Superfit.

Kapcie do przedszkola – czym powinny się charakteryzować?

Głównym kryterium doboru obuwia przedszkolnego jest neutralność dla naturalnego rozwoju dziecka. Kapcie powinny być elastyczne na tyle, aby dziecko czuło się w nich jakby chodziło boso. Ich podeszwa powinna być możliwie jak najbardziej cienka. Ma to zapewnić dziecku odbieranie bodźców sensorycznych z podłoża, które sprzyjają rozwojowi stóp.

Ważne jest także dobre dopasowanie do stóp. Kapcie nie powinny uciskać ani spadać. Zwrócić uwagę należy również na zgodność z naturalnym kształtem stopy dziecka. Nie mogą one w żadnym stopniu jej deformować. Istotnymi kryteriami jest także lekkość oraz oddychający materiał. Kapcie nie mogą powodować zapocenia stopy, gdyż może to prowadzić do rozwoju grzybicy.

Kapcie do przedszkola – czym kierować się przy wyborze?

Przy zakupie warto kierować się kilkoma prostymi wskazówkami. Kapcie powinny być dopasowane do rozmiaru stopy. Pod uwagę należy wziąć fakt, że dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko rosną. Uwzględnić należy także rodzaj stopy. Wśród typów wymieniamy stopy: wąskie, szerokie, pulchne. Trzeba uwzględnić również wysokość podbicia.

Gdy w przedszkolu mamy do czynienia z parkietem należy zadbać o zabezpieczenia antypoślizgowe obuwia. Dobre kapcie powinny być na tyle proste w obsłudze, by przedszkolak sam potrafił je założyć i zdjąć. Ułatwić może to zapięcie na rzep. Obuwie ma się jednak przede wszystkim podobać maluchowi. W tym celu warto pozwolić wybrać mu wzór i kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.