Poduszki do karmienia piersią. Jaką wybrać?

Karmienie piersią to nie tylko kwestia odżywiania noworodka, ale również moment na budowanie wyjątkowej więzi między matką a dzieckiem. Aby ten czas był jak najbardziej komfortowy, niezbędne jest zapewnienie odpowiednich ku temu warunków. Może w tym pomóc odpowiednio dobrana poduszka do karmienia piersią. Powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb zarówno matki, jak i dziecka. Jaką więc wybrać? Podpowiadamy.

Ergonomia i funkcjonalność poduszki do karmienia piersią

Dobra poduszka do karmienia powinna być przede wszystkim idealnie dopasowana do sylwetki matki. Musi umożliwiać utrzymanie jej odpowiedniej postawy, a więc prostej pozycji, która przyczynia się do zmniejszenia napięcia w mięśniach pleców, szyi i ramion. Takie rozwiązanie sprawia, że karmienie staje się przyjemniejsze i mniej obciążające dla ciała. Ma to szczególnie istotne znaczenie zwłaszcza podczas długich sesji karmienia.

Poduszka powinna być także odpowiednio funkcjonalna. Mowa tutaj głównie o dopasowaniu do różnych pozycji karmienia. Z tego też powodu niektóre modele wyposażone są w specjalne paski, które pozwalają matce na umocowanie poduszki wokół talii. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko dodatkowe wsparcie, ale również bezpieczeństwo podczas trzymania dziecka. Innym ciekawym rozwiązaniem są także regulowane elementy, które umożliwiają łatwą zmianę kształtu poduszki. Ta funkcja przydaje się, gdy dziecko rośnie i zmieniają się jego potrzeby związane z karmieniem.

Wybierając poduszkę, warto również rozważyć jej kształt i rozmiar. Należy upewnić się, że będzie ona pasować do różnych przestrzeni i pozycji karmienia, co również wpływa na łatwość jej czyszczenia, a także przechowywania.

Materiały i sposób pielęgnacji poduszki do karmienia piersią

Wybierając poduszkę do karmienia piersią, należy zwrócić koniecznie uwagę na materiały, z których została wykonana. Powinny być one nie tylko miękkie i przyjemne w dotyku, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Przy takich produktach stosuje się zazwyczaj łatwo wymienialne pokrowce. Wystarczy je ściągnąć z poduszki, a następnie wyprać w pralce lub ręcznie, aby usunąć drobne zabrudzenia.

Dobrym materiałem na pokrowiec do poduszki jest przede wszystkim bawełna. Bardzo dobrze pochłania wilgoć, a przy tym jest bardzo przyjemna w dotyku. Bawełna jest także oddychająca, co pozwala na utrzymanie właściwej cyrkulacji powietrza, zwłaszcza podczas upalnych dni. Niektóre poduszki do karmienia mogą być wyposażone w specjalne powłoki antyalergiczne. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla dzieci z wrażliwą skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.