Najlepszy czas na porzucenie pieluch

Niewątpliwie pielucha czy pampers są wygodnym rozwiązaniem w przypadku dzieci, które jeszcze nie opanowały korzystania z nocnika. Jednak kiedyś musi nadejść moment rozstania się z pieluchą i nauczenia się załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na nocniku. Pierwsze zrobione siku do nocnika jest wielką radochą dla dziecka, a przede wszystkim dla rodziców. Jednak aby dziecko opanowało tą trudną sztukę kontroli swoich potrzeb potrzeba wiele czasu, cierpliwości i Twoich chęci.


Dzieci to bardzo indywidualne stworzenia, nie ma jednego określonego i pewnego czasu na to, kiedy Twoja pociecha zacznie załatwiać się w nocniku. Jednak najczęściej następuję to przed drugimi urodzinami dziecka. Nauka korzystania z nocnika trwa zazwyczaj do trzech miesięcy, ale niektóre dzieci już po kilku tygodniach samodzielnie korzystają z nocnika. Nie ma najlepszego miesiąca czy pory roku, w której dzieci wyjątkowo szybko przyswajały taką naukę, najważniejsze to wybrać dobry czas i spokojną atmosferę w rodzinie. Nawet takie drobne rzeczy jak zmiana mebli w mieszkaniu, może wprowadzić dezorientację u dziecka. Należy wtedy odczekać, kilka dni aż dziecko zaaklimatyzuje się w nowej odsłonie pokoju i zacząć działać.

Sprawdź kubki niekapki i butelki dla niemowląt w i-Apteka.

Musisz wiedzieć, że początki bywają trudne, a Ty musisz uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości. Jeśli postanowisz, że od dziś Twoja pociecha będzie pobierała lekcje samodzielnego załatwiania się, załóż jej szybko rozbieralne ubranka i ściągnij pieluchę. Zapewne wiesz jak zachowuje się Twoje dziecko, kiedy zamierza zrobić siku, może robi dziwne miny, kuca albo chowa się w kąt. Jeśli zauważysz takie zachowanie, sadzaj dziecko jak najszybciej na nocnik. Koniecznie nagradzaj dziecko, za każdą udaną próbę. Jeśli jednak nie potrafisz wyłapać tego momentu, sadzaj malucha w regularnych odstępach czasu na nocnik. I pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja wytrwałość i cierpliwość. Uczenie dziecka samodzielnego załatwiania swoich potrzeb na pewno Was zbliży, a pierwsza prośba Twojej pociechy o możliwość skorzystania z toalety będzie dla Ciebie często wspominaną chwilą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.