5 sposobów na wypadanie włosów po ciąży

Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w ciele kobiety po urodzeniu dziecka w parze z karmieniem piersią noworodka powodują wiele negatywnych skutków dla urody. Młode matki często skarżą się na nadmierne wypadanie lub nawet na nagłą utratę włosów.  Jak temu zaradzić?

Sposób 1

Witaminy i tabletki na włosy

Dobre efekty w leczeniu problemu wypadania włosów po ciąży dają tabletki stanowiące suplement diety. Należy zawsze wybierać te przeznaczone dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Poród wcale nie powinien oznaczać zaniechania przyjmowania witamin. Dzięki karmieniu piersią dziecko pobiera z organizmu matki wraz z mlekiem wszelkie witaminy i cenne dla zdrowia mikroelementy. Może zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać, ale matka może mieć jednocześnie niedobór takich składników odżywczych, które powinno się uzupełniać. Można tego dokonać stosując zróżnicowaną dietę, co w przypadku matek karmiących i ryzyka wystąpienia niestrawności lub alergii pokarmowej u dziecka jest kłopotliwe, albo przyjmować suplementy diety. Oba sposoby stosowane jednocześnie także dadzą właściwe rezultaty. Dla kobiet karmiących przeznaczone są między innymi tabletki MerzSpecial, DoppleHerz Activ Mama, Prenatal Duo, Vitamin Plus Mama itp.

Ważne jest wprowadzenie do diety ryb, jaj i owoców morza, ponieważ produkty te są bogate w cynk, miedź i żelazo, niezbędne dla zdrowia naszych włosów.

Sposób 2

Szampony, odżywki, serum, wcierki itp.

W drogeriach nie brakuje szerokiego asortymentu produktów na wypadanie włosów. Wśród nich można wymienić serie kosmetyków – szamponów, odżywek, masek do włosów słabych i zniszczonych. Oprócz tego w sprzedaży są liquidy pobudzające cebulki do wzrostu, m.in. niemiecki produkt Alpecin, czy serum łopianowe, znakomicie spisujące się w walce z wypadaniem włosów. Można stosować wcierki do włosów i ampułki, np. Vichy, które pozwolą na wzmocnienie całej struktury włosów.

Sposób 3

Oszczędzanie włosów

Na co dzień nasze włosy narażone są na zniszczenie przy zabiegach pielęgnacyjnych i fryzjerskich. Jeśli zauważyłyśmy, że mocno wypadają, powinniśmy powstrzymać się od ich farbowania, w tym zwłaszcza rozjaśniania, od prostowania czy kręcenia z użyciem gorących narzędzi czy suszenia. Najlepiej nosić włosy lekko związane lub krótkie, dzięki czemu ich cebulki są jak najmniej obciążone. W nocy postarajmy się związać włosy w luźny warkocz lub założyć na głowę specjalną siatkę.

Sposób 4

Zioła na włosy

Nie wszystkie zioła można przyjmować w czasie ciąży i karmienia piersią, ale można z nich przygotować płukankę do włosów. Dobre efekty dają mikstury z kozieradką, pokrzywą czy ziemia okrzemkowa do picia.

Sposób 5

Sposoby medyczne

Jeśli włosy nadmiernie wypadają i pojawiają się na głowie puste miejsca, warto zgłosić się do lekarza, który oceni skalę problemu i może przepisać hormony dla ustabilizowania ich gospodarki w organizmie kobiety.

Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ problem nie zniknie natychmiast po zażyciu pierwszej tabletki czy wykonaniu ziołowej płukanki. Zwykle kuracje te dla osiągnięcia pożądanych rezultatów muszą trwać 2-3 miesiące.

Przeczytaj również jak odstawić dziecko od karmienia piersią.

moni

ja po ciąży używałam medere meme look, chyba za późno zaczęłam stosować, bo włosy wypadały garściami w pierwszym tygodniu stosowania, ale później zauważyłam, że rosną w ekspresowym tempie i bardzo szybko w miejscu tych, które wypadły pojawiły się baby hair 🙂 nigdy nie miałam tyle włosów, co po tych tabletkach. teraz masuje skalp olejkiem miętowym i imbirowym, ale jesienią na pewno wrócę do tych tabletek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.