Sucha skóra po ciąży – jak o nią dbać?

Niezależnie od pory roku odpowiednie dbanie o skórę jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na estetykę naszego ciała ale również ze względu na ewentualne problemy zdrowotne, których możemy nabawić się przez nieodpowiednie zabezpieczenie naszej skóry, niewystarczające dbanie o nią lub używanie niewłaściwych kosmetyków. Z problemami skórnymi zmaga się wiele ludzi, wynikają one najczęściej z niewystarczającej wiedzy i nie stosowaniu prostych wskazówek, które mogą uchronić naszą skórę przed różnego typu podrażnieniami. A co najważniejsze znaczną rolę w zdrowiu naszej skóry odgrywa odpowiedni dobór kosmetyków.

Skóra sucha

Ten typ skóry wymaga szczególnej troski, ponieważ wiele czynników może podrażnić taką skórę. Zazwyczaj ten typ skóry jest wrodzony, jednak może pojawić się poprzez stosowanie źle dobranych kosmetyków oraz przez zanieczyszczenia wody lub powietrza. Bez problemu można zaobserwować u siebie oznaki suchej skóry. Przede wszystkim skóra na ciele jest widocznie przesuszona i ściągnięta, ma tendencję do łuszczenia się. Kolejnymi objawami tego typu skóry jest pieczenie po kontakcie z wodą oraz łatwość ulegania uszkodzeniom. Wysuszona skóra jest szorstka i matowa, w przypadku nawet niewielkich podrażnień czerwieni się, zazwyczaj towarzyszy temu pieczenie, a nawet może dojść do bolesnych pęknięć skóry. Pielęgnacja tego typu skóry jest szczególnie wymagająca. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki, które nie powinny zawierać alkoholu oraz mydła. Najlepszymi środkami dla tego typu skóry są delikatne kosmetyki, które łagodzą podrażnienia i natłuszczają skórę. Najważniejszym zadaniem kosmetyków w tym przypadku jest nie tylko dostarczanie wody ale przede wszystkim zatrzymywanie tej wody oraz stymulacja skóry do produkcji własnych lipidów.

Porady na suchą skórę

Jeśli masz suchą skórę musisz szczególnie zadbać o stan swojego organizmu. Koniecznie zrezygnuj z solarium, które nie da Ci zamierzonego efektu, a jedynie może pogorszyć stan Twojej skóry. Pij dużo wody, nawodnienie organizmu to podstawa, a unikaj słodzonych napojów gazowanych, które powodują utratę wody. Zmień swoje kosmetyki, na takie, które są przeznaczone do suchej skóry. Nie możesz stosować obojętnie jakich żeli pod prysznic, szamponów czy mydła do rąk. Każdy kolejny Twój zakupiony kosmetyk powinien być przemyślany i dobrze dobrany. Zrezygnuj z długich gorących kąpieli, ciepły, szybki prysznic również może być bardzo przyjemny. Zadbaj o swój organizm i systematycznie dostarczaj mu potrzebnych witamin. Dla naszej skóry najbardziej potrzebne są witaminy A, B, C i E. W bardzo destruktywny sposób na jakość naszej skóry działają papierosy i kawa, jeśli możesz zrezygnuj z nich, jeśli przychodzi Ci to z ogromnym trudem, postaraj się chociaż ograniczyć wypijane codziennie filiżanki kawy i wypalane papierosy.

Aby przynieść ulgę przesuszonej skórze, stosuj Emolium.

Najważniejsze w walce z suchą skórą jest obserwowanie własnego organizmu i dostosowanie się do jego potrzeb. Na początku na pewno będzie trudno, ale po pewnym czasie wszystko dla nas będzie jasne, a podstawą do dobrej jakości naszego życia jest zrozumienie naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.