Kwas foliowy i metafolina – podczas ciąży zadbaj o zdrowy rozwój dziecka

Każda kobieta podczas ciąży powinna pamiętać, iż aby jej maleństwo zdrowo się rozwijało to sama musi zacząć właściwie się odżywiać. Więc dla każdej takiej kobiety istotnymi składnikami będą foliany: kwas foliowy oraz metafolina. Trzeba zaznaczyć, że kwas foliowy to jedna z najważniejszych witamin, niezbędnych do prawidłowego przebiegu ciąży. Jednocześnie kwas foliowy powinny brać nie tylko kobiety, które są u początku swojej ciąży, ale również takie które zajście w ciążę dopiero planują. Dzięki temu, zmniejsza się ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka, takich jak rozszczep kręgosłupa, przepuklina mózgowo-rdzeniowa oraz bezmózgowie.

Kwas foliowy jest substancją syntetyczną, i w naturze występuje pod postacią folianów, które głównie zawarte są w zielonych warzywach. Szczególnie należy jednak pamiętać, że produkty przechowywane przez dłuższy okres czasu albo poddane obróbce termicznej tracą niestety od 40 do 70% folianów. Niestety również aż 50% kobiet narażonych jest na zaburzenia metabolizmu kwasu foliowego. Jak jest tego przyczyna? Przyczyną jest genetycznie uwarunkowany niedobór enzymu odpowiadającego za właściwą przemianę w organizmie. Więc dla kobiet z takim problemem rozwiązaniem będzie przyjmowanie aktywnej formy folianów, czyli metafoliny.

Czym jest metafolina?

Metafolina jest substancją odżywczą gotową do wykorzystania przez organizm, dzięki czemu pomijany jest etap przemiany kwasu foliowego. Dlatego też wielu ekspertów poleca podawanie tej aktywnej formy folianu (metafoliny) wszystkim kobietom planującym ciążę lub będącym w niej.

Kwas foliowy, niezbędny dla prawidłowego rozwoju dziecka znajdziesz np. tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.