9 miesięcy z telefonem w ręku, czyli aplikacje na smartfona dla kobiet w ciąży

Czasy, w których przyszło nam żyć, to czasy technologicznego rozwoju i cyfryzacji wszystkich aspektów życia. Dla wielu osób, szczególnie z młodszego pokolenia, smartfon stanowi integralną część życia, dlatego jak grzyby po deszczu powstają różnorakie aplikacje, które mają ułatwić codzienne funkcjonowanie, dbanie o kondycję lub po prostu mają dać dużo frajdy! Wśród aplikacji użytkowych prężnie rozwija się także kategoria aplikacji na smartfona dla kobiet w ciąży! Sprawdź, czemu one służą i którą z nich wybrać!

Ciąża według smartfona

Jeśli do tej pory jedyną aplikacją, którą stosowałaś, była aplikacja kremu na twarz, pora to zmienić! Nikt nie namawia Cię, żebyś zrezygnowała z wizyt u lekarza lub odrzuciła dotychczasową wiedzę nabytą przez doświadczenia własne lub przyjaciółek! Jednak aplikacje na smartfona dla kobiet w ciąży to całkiem fajny pomysł, aby tę wiedzę poszerzyć! Wśród dostępnych aplikacji panuje pełna różnorodność, niektóre mają profil poradnikowy, inne sprawdzą się jako dziennik ciąży lub praktyczny organizer.

Jak to działa?

Każdą aplikację ciążową należy traktować jako pomocne narzędzie, które w żadnym wypadku nie zastąpi konwencjonalnych metod prowadzenia ciąży. Możliwości, jakie zyskujemy poprzez nowe medium, to coś, o czym jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie śmiał marzyć. Aplikacje umożliwiają stały dostęp do najważniejszych informacji, przypominają o terminach wizyt lekarskich i konieczności przeprowadzenia badań. Są efektywnym sposobem na prowadzenie dziennika ciąży, ułatwiają robienie notatek, a także prowadzenie albumu. Mało tego, dzięki nim możesz sprawdzać tydzień po tygodniu, jak wygląda Twój maluszek, jak się rozwija i jak szybko rośnie. Po ściągnięciu lub kupieniu aplikacji, z reguły pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest uzupełnienie kilku danych m.in.: swojego imienia, daty porodu lub daty ostatniej miesiączki, jeśli termin porodu nie został jeszcze ustalony. Wówczas otwierają się przed Tobą całkiem nowe możliwości, które pomogą Ci ze znacznie większą świadomością swojego ciała oraz wiedzą o rozwoju dziecka przejść przez cały stan błogosławiony.

aplikacje dla kobiet w ciąży

Jak wybrać aplikację?

Dokonując wyboru, najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czego oczekujesz od aplikacji, w jakim celu chcesz jej używać? Ważnym kryterium jest również język. Nie da się ukryć, że najciekawsze propozycje dostępne są w języku angielskim, w Polsce rynek aplikacji dla ciężarnych dopiero raczkuje, więc jeśli Twój angielski stoi na wysokim poziomie, Twoje opcje są właściwie nieograniczone. Innym problemem jest cena – jej rozpiętość jest znaczna, od wersji darmowych po te kosztujące kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych (większość z płatnych aplikacji udostępnia wersje testowe, więc przed zakupem można im się dokładnie przyjrzeć). Na koniec zagadnienie bardziej techniczne, nie wszystkie aplikacje mogą być dostępne na Twoim telefonie, dlatego podejmując decyzję, zwracaj uwagę na wymagania systemowe (np. iOS, Android). Oto kilka najciekawszych aplikacji dostępnych na Androida i iOS, opracowanych w języku polskim i angielskim. Pamiętaj, że nie musisz decydować się tylko na jedną aplikację, większość kobiet w trakcie ciąży korzysta nawet z kilku jednocześnie.

Aplikacje dla kobiet w ciąży w języku polskim

  • Ciąża Sprout (Android) – dzięki aplikacji raz w tygodniu otrzymasz przykładowe zdjęcie dziecka z dołączonym opisem zmian, które u niego zachodzą. Do Twojej dyspozycji są również wykresy ciąży z poradą specjalisty, harmonogram wizyt u lekarza. Ponadto aplikacja wyposażona jest w narzędzia dodatkowe takie jak wykres kontroli masy ciała, licznik skurczów i licznik kopnięć, spis rzeczy potrzebnych do wyprawki. Mamy tu nie tylko dziennik ciąży z możliwością wklejania własnych zdjęć, ale kilka opcji, które będą przydatne już po rozwiązaniu np. dziennik wzrostu dziecka, porady dotyczące zmian pieluszki, snu oraz karmienia.
  • ExpectingBaby (Android, iOS) – aplikacja oferuje pakiet informacji usystematyzowanych i podzielonych na cotygodniowe raporty. Dostarcza wiedzy o zmianach, które zachodzą w Twoim ciele na każdym etapie ciąży oraz o przebiegu rozwoju malucha. ExpectingBaby możesz zamienić bez problemu w album dokumentujący Twoje odczucia, który możesz uzupełniać zdjęciami, w tym zdjęciami USG. Wtyczki społecznościowe pozwalają dzielić się tym wszystkim z przyjaciółmi i rodziną. Ponadto dzięki tej aplikacji już po porodzie z łatwością wygenerujesz wiadomość z najważniejszymi informacjami o nowo narodzonym członku rodziny, która zostanie wysłana do wybranych kontaktów zapisanych w telefonie.
  • Asystent ciążowy (Android) – dość prosta, bardzo przejrzysta aplikacja dla kobiet, które szukają najważniejszych informacji o ciąży oraz rozwoju dziecka i nie oczekują żadnych dodatkowych funkcji. Dzięki Asystentowi ciąży możesz kontrolować, co aktualnie słychać u Twojego dziecka. Na telefonie wyświetla się przykładowe zdjęcie z opisem (m.in. przybliżona waga i wzrost dziecka, etapem rozwoju).
  • Inne interesujące aplikacje w języku polskim: Moja ciąża, Happy Baby, Kalendarz ciąży, HiMommy.

Aplikacje dla kobiet w ciąży w języku angielskim

  • What to Expect (iOS) – cotygodniowa porcja opisów oraz filmików informujących o rozwoju dziecka oraz o zmianach w ciele przyszłej mamy, z jakimi przyjdzie jej się mierzyć. Ponadto liczne porady, propozycje interesujących blogów, opisy dolegliwości, jakie mogą spotkać ciężarną w tym okresie. Aplikacja daje możliwość zamieszczania zdjęć, a także opcję tworzenia społeczności do wymiany informacji i doświadczeń.
  • Jestem w ciąży (Android) – aplikacja dużo miejsca poświęca kondycji mamy, umożliwia jej śledzenie swojego stanu poprzez monitorowanie apetytu, wagi, nastroju oraz poziomu energii. Ponadto odpowiednio do aktualnego tygodnia ciąży pomaga dobrać właściwą dietę oraz rodzaj aktywności fizycznej. Cały segment poświęcony jest kompletowaniu wyprawki. Aplikacja dostarcza również informacji o rozwoju maluszka, można sprawdzić, ile w danym okresie powinien mierzyć albo co już czuje. Specjalny licznik kopnięć ułatwia kontrolowanie ruchliwości dziecka.
  • Inne interesujące aplikacje w języku angielskim: BabyBumo Pregnancy Pro, iPregnancy, mPregnancy (dla przyszłych ojców), Pregnancy+, My Pregnancy Today.

Przed nowym technologiami nie ma ucieczki, jedynym rozwiązaniem jest zaprzyjaźnienie się z nimi i korzystanie z możliwości, jakie przed nami otwierają. Kobieca ciekawość osiąga swój szczyt w trakcie tych niezwykłych 9 miesięcy, a odpowiednie aplikacje pozwalają tę ciekawość zaspokoić. Szczegółowe śledzenie rozwoju od kilkumilimetrowego ziarenka po w pełni wykształcony organizm małego człowieczka to absolutnie wyjątkowe przeżycie. Więc co masz zrobić? Włącz swojego smartfona, pobierz aplikację i sprawdź, co słychać u Twojego maluszka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.