5 rzeczy, które trzeba zabrać na wiosenny spacer z dzieckiem!

Gdy tylko zaczyna się robić cieplej, rodzice wraz ze swoimi pociechami tłumnie wylegają do miejskich parków i chętnie oddają się spacerowemu szaleństwu. Świeże, wiosenne powietrze sprzyja pobytowi na dworze, trzeba z niego korzystać, najczęściej jak się da, tym bardziej że coraz częściej zimą maluchy zamknięte są w czterech ścianach ze względu na niebezpieczeństwo związane ze smogiem. A co przyda się na takim dłuższym spacerze?

Torba spacerowa – rodzicielski niezbędnik

Przy dziecku zawsze trzeba być przygotowanym niemal na każdą ewentualność – wie to każdy rodzic! Choć wiosenny spacer to nie wyprawa na koniec świata, dobrze mieć przy sobie zestaw kilku podstawowych rzeczy. Oczywiście zawartość zestawu należy dostosować do wieku brzdąca!

spacer z dzieckiem
  • Prowiant

Przed spacerem maluch jest dobrze przygotowany, czyli solidnie nakarmiony, jednak głód i pragnienie mogą go dopaść w każdej chwili, dlatego trzeba mieć przy sobie coś do jedzenia lub picia. Mamy karmiące piersią zapas pokarmu mają zawsze przy sobie, w innych przypadkach należy zaopatrzyć się w butelkę z mlekiem. Warto też zabrać butelkę z wodą lub herbatką. Dla starszaków można przygotować takie przekąski jak owoce, jogurty lub biszkopty. Warto pamiętać, że mleko lub napoje nie powinny być zimne, dlatego przed wyjściem należy je podgrzać i schować do małej torby termicznej lub do etui na butelki.

  • Nawilżane chusteczki

Mokre chusteczki to produkt, bez którego rodzice nie wyobrażają sobie życia. Jednym ruchem można otrzeć buzię maluszka ze śliny lub oczyścić rączki po zabawie. A gdy zdarzy się mała niespodzianka w pieluszce, przydadzą się do umycia pupy. Chusteczki nawilżane są praktyczne i wygodne w użyciu, trzeba jednak wybierać tylko te, które nie mają kompozycji zapachowej, alkoholu, parabenów i innych potencjalnie drażniących substancji.

  • Pieluszki

Bez zapasowej pieluszki z pewnością żadna mama nie wychodzi z domu. Zmiana pieluszki przed wyjściem na spacer nie gwarantuje, że w trakcie aktywności na świeżym powietrzu nie zajdzie konieczność przeprowadzenia operacji „brudna pielucha”! Latem można to zrobić w plenerze, jednak wiosną, gdy temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka, trzeba poszukać specjalnego pokoiku dla mam z dzieckiem lub toalety! W takiej sytuacji najważniejsza jest oczywiście świeża pieluszka, jednak nie zaszkodzi mieć przy sobie także specjalną matę do zmiany pieluszki, krem do pupy, torbę na zużytą pieluszkę, zapasowe ubranko (na wszelki wypadek), a także pieluszkę tetrową. Tetrowa pielucha jest wielofunkcyjna, można nią np. wytrzeć buzię maluszka lub osłonić się podczas karmienia piersią.

  • Kocyk

Wiosenna pogoda jest bardzo dynamiczna, zadbać należy więc o komfort dziecka. Przede wszystkim trzeba go odpowiednio ubrać, najlepiej na tzw. cebulkę, pamiętając jednak, aby nie zakładać więcej warstw, niż jest to konieczne, zwykle jedną warstwę więcej niż na siebie Oczywiście niezależnie od wieku maluszka trzeba założyć mu lekką, bawełnianą czapeczkę, która doskonale ochroni główkę i uszka, równocześnie zapewniając skórze dostęp powietrza, dzięki czemu główka się nie spoci! Podczas spaceru pogoda może się jednak zmienić i przyda się dodatkowe zabezpieczenie przed chłodem i wiatrem. Najlepszy będzie cienki kocyk, ewentualnie specjalny otulacz lub letni śpiworek.

  • Krem na twarz

Skóra dziecka nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jednak preparat ochronny to kosmetyk, o którym nie można zapominać przed wyjściem na spacer. Wiosenne słońce jest równie niebezpieczne dla skóry jak to, które mocno świeci latem! A skóra maluszka jest o wiele bardziej podatna na podrażnienia nie tylko słoneczne, ale również wywołane działaniem innych czynników atmosferycznych np. wiatru. W aptekach dostępne są lekkie preparaty dostosowane do potrzeb dzieci, które skutecznie zabezpieczają skórę przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi np. Krem ochronny dla dzieci na każdą pogodę SPF20 Ciało+ Baby Solutions, Mleczko przeciwsłoneczne SPF50+ Mustela Sun, Krem ochronny Bambino.

Wiosną należy jak najwięcej korzystać z pięknej pogody, świeże powietrze doskonale wpływa na odporność maluszka i dotlenienie jego organizmu. Im dłuższe spacery lub zabawy w parku, tym wyprawa wymaga większego przygotowania. Dojście do skompletowania idealnego, skrojonego do Waszych potrzeb zestawu pewnie zajmie trochę czasu, a przygotowania przed pierwszymi „wielkimi” wyjściami z niemowlakiem będą trwały równie długo, co sam spacer! Do torby spacerowej koniecznie trzeba schować coś do jedzenia i picia oraz zestaw do zmiany pieluszki. Jako wyposażenie nieobowiązkowe można zabrać dla dziecka jego ulubioną zabawkę, grzechotkę lub gryzak, który będzie szczególnie przydatny wtedy, gdy maluszek zaczyna ząbkować.

Anita

Planując wycieczki z dziećmi nie tylko te poza miasto naprawdę trzeba pomyśleć o wszystkim i niezbędne rzeczy mieć ze sobą w plecaku. Oprócz picia i prowiantu u mnie można znaleźć Smart Kid Belt by w razie konieczności powrotu taksówką zapewnić bezpieczną podróż memu dziecku. Jest małe, lekkie, szybko się je montuje i ja czuję się lepiej wiedząc, że pomyślałam o wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.