4 gadżety dla niemowląt, które ułatwią życie rodzicom

Mowa oczywiście o „gadżetach”, które mogą się przydać dziecku w rozwoju i zabawie, a rodzicom oczywiście w pielęgnacji i wychowaniu. Jakie? Oto nasze typy 5 najbardziej przydatnych!

Ciepły kocyk, śpiworek i otulacz

Dziecko lubi, kiedy jest mu ciepło, a w początkowej fazie rozwoju, również, kiedy jest dość ciasno – należy mu więc stworzyć środowisko podobne do tego, które miał jeszcze do niedawna w brzuchu mamy. Rozwiązaniem jest Trendy Wrapping, czyli kocyk, śpiworek i otulacz w jednym. Jest miły w dotyku i ciepły, a dodatkowe pasy pozwalają do przymocowania go do fotelika samochodowego czy też wózka.

Przytulanka z miejscem na mp3

Nowo narodzone dziecko chłonie to, co dzieje się wokół niego. Na początku, najmocniej reaguje na dźwięki, wzrok wyostrza się nieco później, po około 3 tygodniach. Niedługo po urodzeniu, niemowlak oswaja się z dźwiękami – głosem mamy, melodią płynącą z ulubionej przytulanki – to przy niej bardzo często zasypia. W późniejszym okresie, reaguje na coraz więcej dźwięków, ma swoje ulubione, wśród których są kojące i przyjemne kołysanki. Laleczka Woon iDoll to przytulanka z miejscem na odtwarzacz MP3, na którym można umieścić „ulubione” piosenki malucha.

Elektroniczna niania

Co prawda, dla niektórych to już nie gadżet, ale wręcz obowiązkowa pozycja na liście zakupów. Niania ułatwia „komunikację” z maluchem. Kiedy śpi, możemy przebywać w innym pomieszczeniu, a odbiornik niani powie nam, kiedy dziecko się obudzi.

Monitor oddechu

To przydatne urządzenie, które pozwala na monitorowanie ruchów malucha i ich sygnalizowanie. Sensoryczne płytki, które umieszcza się pod materacem, są w stanie wychwycić nawet najdrobniejszy ruch, a co najważniejsze ruchy klatki piersiowej. Dzięki temu, w razie bezdechu dziecka, rodzice mogą szybko zareagować. Następstwem bezdechu nocnego może być śmierć łóżeczkowa – przeczytaj więcej.

Gadżetów dla niemowląt jest na rynku co niemiara – ich producenci prześcigają się w pomysłach na gadżety, proponując monitory stanów emocjonalnych dziecka, maskotki imitujące szum serca i dźwięki, podobne do tych w łonie matki i wiele innych. Zadaniem rodziców jest ich selekcja i wybór tych, które będą spełniały określone funkcje, a nie tylko ładnie wyglądały. czy były hitem sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.