Pasy ciążowe – pomocne w oczekiwaniu…

W czasie ciąży kobiety zadają sobie bardzo dużo pytań na temat zdrowia i bezpieczeństwa swojego i dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają zapewnić odpowiednią ochronę i wspomagać prawidłowy przebieg ciąży. Bardzo ciekawą ofertę stanowią na przykład pasy ciążowe, które można nabyć za przystępną cenę. Można je podzielić na dwa rodzaje: pierwsze, ortopedyczne, których stosowanie zaleca się głównie wówczas gdy pojawiają się kłopoty z prawidłową postawą ciężarnej lub gdy narażona jest ona na zwyrodnienia kręgosłupa, oraz drugie – pasy ozdobne, służące głównie jako pomoc przy prawidłowym ubieraniu się bez konieczności wymiany całej garderoby. Oba pasy można dostosowywać do potrzeb ciężarnej i jej rozmiarów. Są one bowiem produkowane w kilku rozmiarach i z różnych materiałów. Materiały te są odpowiednio dostosowane w zależności od pory roku – bardziej przewiewne i przepuszczalne na lato i nieco cieplejsze na zimę. Elastyczność materiałów sprawia, że nie trzeba pasów wymieniać co pewien czas w związku ze wzrostem ciąży, rosną one bowiem razem z brzuszkiem przyszłej mamy.

Stosowanie zarówno jednych jak i drugich jest bezpieczne i nie wpływa na rozwój dziecka. Pasy dają komfort noszenia nie tylko ich samych ale również wspomagają noszenie dziecka. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno przy pierwszej ciąży jak i przy kolejnych szczególnie wówczas gdy brzuch jest nisko opuszczony i wymaga podtrzymania. Każda mama, która ma problemy z kręgosłupem bądź męczy się z ciężarem, który musi dźwigać, powinna spróbować skorzystać z pasa ciążowego. Może okazać się bowiem, że jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie w trzecim trymetrze ciąży.

Pasy można kupić w dobrych sklepach ortopedycznych, aptekach, sklepach z odzieżą dla kobiet ciężarnych oraz przez Internet. Najlepiej jednak przymierzyć pas i przekonać się czy spełnia wszystkie nasze oczekiwania i czy prawidłowo leży nie uciskają zbyt mocno brzucha. Pas dobierzemy również dobrze wówczas gdy znamy dokładny obwód brzuszka ponieważ zakresy w obwodach są spore i zróżnicowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.