Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Wielu członków rodziny, jak i sami rodzice często stają przed dylematem – jakie zabawki dla rocznego malucha będą najbardziej odpowiednie. W trosce o rozwój dziecka, które chłonie wszystko jak gąbka, bardzo często decydują się na zabawki edukacyjne. Jaki mają wybór i co jest warte uwagi?

Maty edukacyjne zawsze na czasie

Dobrym pomysłem na prezent dla rocznego maluszka, zarówno na urodziny, jak i bez okazji, będzie mata edukacyjna. Te produkty dostępne są w różnej wielkości – od małych, na których dziecko będzie mogło siedzieć i leżeć, po ogromne, które zajmują sporą powierzchnię, za to umożliwiają maluchowi przemieszczanie się i odkrywanie. Dlaczego odkrywanie? Oprócz tego, że maty są wielokolorowe, to często zawierają dodatkowe elementy – lusterka, grzechotki, pluszowe elementy, które dodatkowo szeleszczą i wydają inne dźwięki.

Zabawki wspomagające chodzenie

A co za tym idzie, utrzymanie równowagi. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju chodzikach, platformach, przy których dziecko może stanąć, jeździkach. Również one wyposażone są w elementy, które mają za zadanie przykuć dziecięcą uwagę i zachęcić do stawiania pierwszych kroków, które powinny się kojarzyć z czymś przyjemnym, chętnie powtarzalnym. Elementy wydają dźwięki, które dziecko chętnie będzie naśladować lub całe linie melodyczne, przyjemne dla ucha.

Zabawki rozwijające wyobraźnię

Na rynku jest dostępnych wiele zabawek, które rozwijają wyobraźnię i zmuszają dzieci do interakcji. Przykładem, który pamiętają nasi rodzice i dziadkowie jest na pewno nieśmiertelny bąk. Oczywiście poza klasycznymi, „analogowymi” zabawkami, istnieje też szereg innych, interaktywnych – od dziecięcych laptopów, przez instrumenty muzyczne, a na grach kończąc.

Zabawki wspomagają rozwój dziecka, wpływają na jego sposób postrzegania świata, jednak należy pamiętać, że oprócz nich jest też przysłowiowa łyżka i garnek, które też mogą stanowić doskonałą zabawkę, przy odrobinie kreatywności rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.