Przesądy ciążowe, z którymi być może się spotkałaś

Podczas ciąży będziesz słyszeć przesądy, zwłaszcza od matek czy babć, które mocno w nie wierzą. Oczywiście przesądy, przesądami – wcale nie musisz w nie wierzyć, bo może Ci to przynieść tylko niepotrzebnego stresu. Niemniej jednak warto przeczytać, z jakimi przesądami możesz się spotkać. Zaczynamy!

Jeśli kobieca uroda nieco „podupada”, to znak, że urodzi się dziewczynka. Bo dziewczynka „zabiera” urodę kobiecie. Jeśli matka jest ładna, znaczy, że będzie chłopiec.

Myszki, czyli znamiona na skórze dziecka powstają w miejscu, w którym matka dotknęła się nosząc dziecko w łonie, kiedy się czegoś przestraszyła.

Kobiety w ciąży nie powinny ścinać włosów, bo tym sposobem „odbiorą” dziecku rozum. Nie powinny też patrzeć na zwierzęta – z tego samego powodu!

Chodzenie przez sznury, pod drabiną jest surowo zakazane i może spowodować, że dziecko owinie się pępowiną. To samo może przydarzyć się dziecku, jeśli matka w czasie ciąży szyła na szydełku lub wykonywała inne robótki ręczne.

Woda mineralna w czasie ciąży jest zakazana, bo grozi to pojawienie się wodogłowia u dziecka. Nie powinno się też farbować włosów, gdyż wtedy dziecko urodzi się rude.

Jeśli jakaś kobieta dotknie brzucha ciężarnej, to bardzo szybko zajdzie w ciążę.

Mity i przesądy na temat ciąży można mnożyć w nieskończoność – nie ma w nich za wiele prawdy i tak naprawdę, gdyby wierzyć w nie wszystkie, kobieta nie mogłaby w ogóle wychodzić w domu, tylko siedzieć w nim, w dodatku w jednej, konkretnej, nie zagrażającej przesądom, a przez to i dziecku pozycji. Radzimy więc je traktować z przymrużeniem oka, choć pewnie nie raz się z nimi spotkacie, zwłaszcza w towarzystwie osób starszych, które przekazują sobie przesądy z ust do ust i z pokolenia na pokolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.