Rozstępy, jak z nimi walczyć? – laser frakcyjny

W wyniku ciąży, nadmiernego wzrostu wagi i radykalnego rozciągnięcia skóry, na jej powierzchni mogą pojawić się mało estetyczne, czerwono-sine pręgi. Są to rozstępy, które stanowią defekt urodowy. Trudno się ich pozbyć, ale nowoczesna medycyna estetyczna stwarza ku temu warunki.

rozstępyProblem rozstępów

Rozstępy powstają bardzo często w czasie ciąży. Szacuje się, że od 60 do 90 proc. matek zmaga się z tym problemem. Wynika to z nadmiernego rozciągania skóry wraz ze wzrostem dziecka w łonie matki. Włókna kolagenowe w czasie ciąży są osłabione i nie nadążają z rozciąganiem. W efekcie na brzuchu, udach czy biodrach, a także na piersiach, mogą pojawić się rozstępy.

Najłatwiej jest im zapobiegać, stosując regularnie – każdego dnia, kremy przeciw rozstępom. Dobre efekty daje również kuracja z zastosowaniem zwykłej oliwki dla niemowląt, którą należy wcierać w skórę brzucha każdego dnia. Będzie ona lepiej nawilżona i stanie się bardziej elastyczna, dzięki czemu rozstępy prawdopodobnie w ogóle nie powstaną.

Co jednak zrobić, jeśli naszą skórę już „zdobią” rozstępy? Po zakończeniu ciąży i karmienia piersią można zastanowić się nad możliwością skorzystania z zabiegów laserowych usuwania rozstępów. Dobre efekty przynosi przy tym laser frakcyjny.

Jak to działa?

Jedną z najbardziej skutecznych metod pozbycia się rozstępów jest metoda laserowego ich usuwania przy użyciu lasera frakcyjnego. Jest to zabieg medycyny estetycznej. Laser działa na skórę wybiórczo, przez co można precyzyjnie usuwać niedoskonałości. Światło lasera kierowane jest w strefy mikrotermalne w obrębie rozstępów. Laser frakcyjny penetruje wyłącznie wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwej, przez co cała skóra na brzuchu, piersiach czy udach i biodrach, nie jest narażona na jego działanie i zniszczenie. Laser dociera do głębokich warstw skórnych pobudzając je do odnowy, skąd też wynika jego zwiększona skuteczność.

Zadaniem lasera frakcyjnego jest pobudzenie skóry do wytwarzania nowego kolagenu, co sprawia, że laserowe usuwanie rozstępów staje się bardziej skuteczne. Światło lasera skupia się wyłącznie na zmienionych chorobowo miejscach na skórze. Po zabiegu na powierzchni skóry może powstać zaczerwienienie, a niekiedy nawet pęcherze. Takie efekty uboczne zastosowania metody laserowego usuwania rozstępów szybko znikają. Sam zabieg jest bezbolesny, choć nieprzyjemny. Pacjentki o niskim poziomie tolerancji bólu mogą przed jego wykonaniem poprosić o posmarowanie skóry maścią znieczulającą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.